Finanční poradce zapisuje - ilustrační obrázek.

Finanční poradenství aneb sjednání půjčky přes zprostředkovatele


Finanční poradci se velmi různí. Mezi nejznámější finanční poradce v ČR patří Partners.cz a OVB Allfinanz, a. s. Tyto nebankovní společnosti mají díky své „velikosti” výhodu ve formě získání velkých provizí nejen za sjednání a konsolidaci půjček. Díky těmto provizím pro finanční poradce může být ve výsledku sjednaná půjčka či jiný produkt pro klienta výhodnější. Ale v případě půjček tomu tak většinou není. Pozor na nabídky, které jsou na první pohled extrémně výhodné. Zde často bývají smluvně skryté poplatky.

Kde hledat dobrého finančního poradce

Finanční poradce je v zásadě velmi široký pojem. Vlastně i my, Superfin.cz, jsme finančním poradcem. Na rozdíl od většiny finančních poradců od vás nevyžadujeme žádné poplatky. Přinášíme vám novinky a užitečné informace, a to nejen o výhodných půjčkách. Pokud sháníte odborné odpovědi na pojišťovnictví či na jiné finanční otázky, doporučujeme dát na rady svých známých, kteří mají s konkrétními finančními poradci osobní zkušenosti. Pamatujte, že drahý finanční poradce neznamená dobrý finanční poradce. Co se týče např. OVB a Partners, z internetových nezávislých diskuzí vyplývá, že OVB Allfinanz je vhodnější volbou. Na druhou stranu se jednotlivé názory klientů velmi různí. Převážně nezáleží na zastřešující firmě, ale na daném finančním poradci, resp. konkrétní fyzické osobě.

Chci dlouhodobou půjčku. Pomůže mi finanční poradce?

V případě dlouhodobé půjčky je vhodné zvolit bankovní služby, nikoliv nebankovní společnost. Banky zpravidla nabízejí úvěrové produkty na vyšší finanční obnosy za výhodnějších podmínek. Kamenem úrazu u banky bývá schválení půjčky. Bonitu klienta hodnotí většina bank velmi přísně. Pokud je vaše bonita nižší, získáte tím méně výhodné podmínky. Finanční poradce tento proces nijak neovlivní. Dlouhodobou půjčku je vhodné sjednat bez finančního poradce, přímo na pobočce banky. Přestože vám fyzický finanční poradce nabídne výhodnější produkt než samotná banka, je možné, že v průběhu splácení půjčky nastanou problémy, které se obvykle lépe řeší bez prostředníka, resp. bez finančního poradce, který případnou půjčku zastřešuje.

Ukázka půjčky od GE Money Bank

PůjčkaSplatnostÚrokSplátka
100 000 Kč72 měsíců9.13 %2 109,07 Kč
200 000 Kč84 měsíců8.10 %3 627,53 Kč
500 000 Kč96 měsíců7.97 %7 560,65 Kč
800 000 Kč120 měsíců8.24 %10 308,05 Kč

 

Chci půjčku rychle, výhodně, do výplaty. Pomůže mi finanční poradce?

Krátkodobá půjčka na nižší finanční obnos je stále více populární. Klienti v tomto případě oceňují především rychlost vyřízení půjčky. Díky podání o půjčku on-line a automatickému schvalování můžete mít na svém účtu peníze již do pár minut. Fyzický finanční poradce je i v tomto případě spíše brzdou, která celý proces sjednání půjčky časově prodlužuje a komplikuje. Některé nebankovní společnosti navíc nabízejí první půjčku zcela zdarma, bez poplatků i bez úrokové sazby.

  • Logo od Viasms.cz

     

  • Via SMS
  • Půjčka do 15 000 Kč
  • Logo banky Zaplo cz

     

  • Zaplo
  • Půjčka do 30 000 Kč

 

Kdy vyhledat finančního poradce

Finanční poradce se převážně soustředí na doporučení pojištění všech typů. Dále, především díky vysokým provizím, nabízejí finanční poradci (velkých firem) „výhodné” poplatky za energie. Pokud zůstaneme u úvěrových produktů, při konsolidaci půjček je finanční poradenství vhodnou volbou.

Náš TIP na konsolidaci půjček: Spojení půjček od GE Money Bank

Ohodnoťte tento článek