Kalkulačka - Ilustrační foto

I na půjčce lze ušetřit

Chcete si půjčit peníze? I na půjčce můžete ušetřit, a ne málo! Stačí jen při výběru půjčky postupovat rozvážně, nebrat první nabídku, která se namane. Rovněž zvažte, zda půjčku skutečně potřebujete.

Jak ušetřit na půjčce

Srovnávejte

Sjednat si půjčku není o tom, kdo mi dá rychle, ale za jakou cenu. Nebojte se využívat online srovnání, které je naprosto zdarma a zcela nezávazné. Nejvíce si lidé půjčují v období dovolených a Vánoc. Je proto víc než důležité si vybrat půjčku, která nenabourá po svátcích či letních prázdninách váš rozpočet. Půjčky porovnávejte v klidu.

Využívejte výhodné akce

v nabídce zejména malých půjček, lze najít první půjčky zdarma pro nové zákazníky, slevu na úrocích nebo za řádné splácení. Hledali jsme, u koho si půjčit výhodně.

K 11.11.2016 jsme nalezli tyto akce:

První půjčka zdarma

  • Zaplo – 1. půjčka zdarma až 8 000 Kč na 30 dnů
  • Ferratum – 1. půjčka zdarma až 9 000 Kč na 30 dnů
  • Japonská půjčka – až 10 000 Kč na 14 dnů zdarma, poté je účtován poplatek. Zároveň jde o půjčku s nejnižším úrokem 33 %.

Vrácení úroků za řádné splácení

  • Tesco půjčka – pokud řádně splácíte, můžete získat až 50 % úroků zpět

Výhodná úroková sazba

  • Air bank – s půjčkou lze i ušetřit. Za řádné splácení získáte u Airbank výhodnou sazbu 6, – 9,9 %.

Myslete na budoucnost

V případě, že splácíte více půjček, můžete ušetřit také konsolidací. Vyberte si z mnoha nabídek výhodnou půjčku, se kterou snadno uhradíte menší dluhy a splácíte jen jednu půjčku. Výhodou je, že bude půjčka levnější, můžete si prodloužit dobu splácení i výrazně snížit splátky. Spočítat si výhodnost konsolidace můžete také na online kalkulačce.

Banky nemusí být nejlevnější

Že je nabídka půjčky v bance pro vás výhodná? Omyl. Úvěrové produkty jsou nabízeny individuálně a úroky se pro jednotlivé klienty liší. U půjčky 20 000 Kč zaplatíte v bance úrok 26 %, zatímco u nebankovní společnosti pouze 21,6 %. Výběr je pak velmi snadný. Opět platí, že srovnávat se vyplácí.

Půjčujte si přiměřenou částku

Abyste se po Vánocích nedivili, kolik že to ta vaše půjčka stojí, půjčujte si přiměřené částky. Je lepší, když si půjčíte méně, a víte, že peníze vrátíte bez problémů, než když se zadlužíte neúměrně a budete mít problém splácet.

Využijte studentskou půjčku

Ačkoliv jsou v prvé řadě půjčky určeny na studium, banky nesledují, na co student peníze použije. Nabízí mnohem výhodnější úroky oproti klasickým půjčkám. Máte-li v rodině studenta, můžete využít levnou půjčku dle potřeby. Podmínkou je samozřejmě půjčku řádně splácet. Student potřebuje platný doklad totožnosti a potvrzení o studiu. Studenti mohou levně získat také půjčku na rekonstrukci či na studium v zahraničí.

Chcete-li si půjčit, rozhodně zvažte, kde to bude nejlevnější. Můžete ušetřit až tisíce korun úrocích.

Ohodnoťte tento článek