SMS zpráva - ilustrační obrázek.

Jak poznat podvodnou SMS půjčku


Pro sjednání půjčky či jakéhokoliv jiného bankovního produktu bylo dříve nutné zajít osobně na pobočku dané (ne)bankovní instituce, tam se domluvit na podrobnostech a podepsat smlouvu. Následně vám informace či upomínky chodily poštou. V dnešní době je založení účtu u banky, jeho zrušení, sjednání půjčky a mnoho dalšího možné pouze díky internetu či prostřednictvím telefonního hovoru. I samotné banky změnily postupy informování klientů, upomínky či informace sdělují pomocí e-mailů či SMS zpráv. Poznat odesílatele SMS zprávy bývá v praxi nemožné.

Prohlédněte si všechny bezpečné a ověřené SMS půjčky na jednom místě…

Mishing, moderní způsob SMS podvodu

Kvůli redukci nákladů mnoho bank zredukovalo využívání České pošty na minimum. Pro banky je výhodnější platit paušální poplatek určitému operátorovi nežli poštovnímu dopravci. SMS zprávy klientům bank bohužel nechodí jen v případě autorizačních kódů a informací ohledně převodů financí a stavu bankovního účtu. Existují i oficiální bankovní SMS zprávy, které klienta banky nabádají k zaplacení určitých nedoplatků. Podvodná SMS půjčka samozřejmě vždy nezastřešuje pouze bankovní společnosti. V případě, že se v SMS nachází nabídka půjčky, v praxi se vyplatí na takovou zprávu vůbec nereagovat. Pokud jsou v dané SMS zmíněny výhodné podmínky a jde o vámi známou společnost, zavolejte na infolinku dané instituce a pokuste se o této nabídce nalézt více informací v nezávislých internetových diskuzích.

SMS podvodníci těží ze strachu z exekuce a naivity lidí

„Dobrý den, pane Nováku, registrujeme u Vás nedoplatek za půjčku ve výši 1 024 korun, tuto částku zašlete nejpozději do 2 pracovních dnů na bankovní účet číslo XXX, s VS…” „Dobrý den, pane Nováku, pouze Vám nabízíme extrémně výhodnou půjčku 5 000 Kč zcela bez úroku! Zašlete kontrolní vratný poplatek na číslo účtu…“ Obdobných oficiálních SMS zpráv banky i nebankovní společnost rozešlou ročně miliony. Jak poznáte podvodnou SMS půjčku či nedoplatek? Obecný návod neexistuje. Dokonalá SMS podvodná zpráva je od oficiální nerozpoznatelná.

Co dělat, když přijde nabídka SMS půjčky

Podvodná SMS zpráva s informací o nezaplacení splátky a SMS zpráva s nabídkou výhodné půjčky mají jednu zásadní věc společnou. Vždy jste nuceni zaslat peníze na zmíněný bankovní účet, a to paradoxně i v případě SMS půjčky. Pokud je přijatá SMS zpráva od odesílatele, u kterého jste dlužníkem, automaticky to neznamená, že daná SMS není podvod. Vždy se ujistěte, že je zmíněný bankovní účet opravdu ve vlastnictví avizovaného odesílatele. Nejvhodnější je zavolat na infolinku společnosti, přičemž pro získání kontaktu využijte oficiální web či firemní vizitku.

Hledáte rychlou a důvěryhodnou SMS půjčku?

Jestliže hledáte velmi rychlou a 100% nepodvodnou SMS půjčku bez doložení příjmu, je zde řešení. Například Via SMS nabízí výhodné podmínky pro rychlou a krátkodobou půjčku již od 100 Kč.

Chcete peníze na účtu ještě dnes? S SMS půjčkou je to možné.

  • Spolehlivá SMS půjčka od Creditportal.cz.
  • Creditportal.cz
  • Půjčka do 30 000 Kč
  • První půjčka zdarma od VIASMS.CZ
  • Viasms.cz
  • Půjčka do 15 000 Kč
  • Rychlá půjčka od Kredito24.
  • Kredito24.cz
  • Půjčka do 15 000 Kč
5/5 - (1 hlas)