Balík peněz - ilustrační foto

Lze exekuci či insolvenci řešit půjčkou?

Exekuce či insolvence trápí celou řadu lidí, kteří špatně vyhodnotili svou finanční situaci a začali žít na dluh. Když už máte jeden závazek v podobě půjčky či úvěru, měli byste ho vždy doplatit a až poté žádat o nový úvěrový produkt. Jinak vám reálně hrozí, že se dostanete do dluhového kolotoče, z něhož už jen těžko uniknete. Pokud jste se potýkali s finančními problémy dříve, exekuce nebo insolvence je většinou pro vás moc příznivě nevyřeší. Může se stát, že peněz budete mít nedostatek i teď.

Půjčku v exekuci nebo v insolvenci získáte pouze u soukromé finanční společnosti. Banky zpravidla takovým klientům už nepůjčují, jelikož se obávají, že by peníze nedostaly zpět. Připravte se však na to, že taková půjčka bude mít spíše vyšší úrokovou sazbu a měli byste ji použít jenom v případě, že nemáte svou situaci jak jinak vyřešit. Také myslete na včasnou úhradu svého závazku. Ideální je využít krátkodobé půjčky před výplatou, například od finanční společnosti Zaplo.cz nebo od obdobného poskytovatele. Výše takové půjčky je od 1 000 do 20 000 Kč a první půjčka je zde zdarma. Alternativou jsou pak jen větší půjčky, které uhradí celou exekuci.

Jak vám může půjčka v exekuci pomoci

Některé finanční společnosti nabízejí půjčku v exekuci jako pomoc při řešení finančních problémů. Takovou půjčku pak můžete využít na vyplacení všech svých exekucí. Společnost za vás dokonce může i kontaktovat exekutorský úřad a domluvit se na podmínkách exekučního řízení. Musíte ji však v takovém případě svěřit plnou moc. Ačkoliv jste se tedy do exekuce dostali vlastní neopatrností, můžete pověřit někoho jiného, aby za vás celou nepříjemnou situaci vyřídil.

Jak probíhá řešení exekuce

Nejprve je nutné si vybrat vhodný úvěrový produkt v nabídce soukromého poskytovatele. Může se jednat o krátkodobý nebo o dlouhodobý úvěr – zde hodně záleží na výši vašeho dluhu a schopnosti tento dluh splácet. Exekuce většinou není jenom jeden dluh. Často vznikají povinnosti platit i vůči více věřitelům. Ty se vám sjednotí. Peníze se zpravidla použijí na exekuce a pak se jejich zbývající část převede na váš běžný účet. Všechny zúčastněné subjekty by tak měly být maximálně spokojeny s tímto řešením.

Bez doložení příjmu a bez registrů dlužníků

Pokud se už rozhodnete pro sjednání půjčky v exekuci nebo v insolvenci, najděte si takovou, co nabízí flexibilní podmínky pro své poskytnutí. Většinou se tedy jedná o půjčku bez registru, jelikož případné záznamy v registrech dlužníků by vaši žádost o peníze mohly významně zkomplikovat. To samé platí o nutnosti doložení příjmu. Když jste v exekuci či insolvenci, tak většina vašich příjmů jde právě na úhradu dluhů a vy si musíte vystačit jenom s minimem. Pokud si jednáte půjčku, tak se vaše dluhy sjednotí vůči jednomu věřiteli a navíc vám část peněz zbude na pokrytí vašich osobních výdajů.

Ohodnoťte tento článek