Půjčka na vánoční dárky

Půjčujete si na Vánoce? Jste stejní jako každý 10. Čech!

Alespoň jednou v životě si na Vánoce půjčil už každý 10. Čech. Leasing, operativní splácení, rychlá půjčka, spotřebitelský úvěr, postupné splácení výrobků – to všechno jsou služby, které se před Vánoci nejčastěji na pořízení dárků sjednávají. A nejvíce v těchto statistikách figurují mladí Češi ve věku od 18 do 26 let. Je to ale správně?

 

Nejlepší jsou osobní dárky či ručně vyrobené

Kdy naposledy jste od někoho dostali nebo jste naopak někomu darovali pod stromeček ručně vyrobený dárek za pár korun? V dnešní době vítězí styl a image nad klasikou, upřímností a jednoduchostí. Raději koupíme drahý, luxusní dárek, než abychom druhého obdarovali něčím ručně vyrobeným. To pak samozřejmě vede k tomu, že si na dárky musíme půjčit.

Existují půjčky zadarmo

Když už tedy nechcete ztrácet čas tvorbou dárků a chcete druhého obdarovat skutečně hodně drahou, luxusní či stylovou věcí, alespoň si na ni půjčte tak, abyste příliš nepřeplatili.

Kupříkladu společnost zaplo.cz poskytuje první úvěr do výše 8 000 Kč úplně zdarma. Nezaplatíte tak za půjčení žádné peníze navíc, žádné poplatky ani úroky. Podobně se dají nakoupit dárky a produkty v obchodech na splátky bez navýšení.

Pokud už tedy sáhnete po této variantě, vyberte si alespoň takovou půjčku, u které příliš nepřeplatíte.

Nezapomeňte, že splácet budete třeba i několik dalších let

Kromě toho, že vás díky klasickým půjčkám s vysokými úroky budou dárky stát mnohem více, než je jejich nákupní cena, můžete se tak dostat i do situace, kdy budete muset ještě několik následujících měsíců nebo dokonce i let splácet tyto vánoční půjčky. Proto se také kromě výše úroků a výše splátek dívejte i na délku splácení.

Ideální jsou krátkodobé mikropůjčky, díky kterým si půjčíte maximálně pár desítek tisíc korun a už do měsíce můžete mít všechno splacené. Nevystavíte se tak nepříjemným situacím, kdy třeba ještě uprostřed léta 2018 budete splácet vánoční dárky z Vánoc 2016.

Ohodnoťte tento článek