Průběh uzavření pojistky

Vyplatí se pojištění?

Pojistit si zdraví, auto nebo třeba důchod, to je ze zákona povinné. Ovšem připojistit se třeba proti invaliditě, na dovolenou či proti pracovní neschopnosti, to je dobrovolné a na každém z nás. Vyplatí se to vůbec?

Tisíc pojištění, žádný problém

Taková otázka padla na mysl určitě nejednomu z nás. Stokrát jste se už pojistili před dovolenou a nikdy se nic nestalo. Může to tedy vypadat, že je to naprosto zbytečné. Jenže nikdo z nás není jasnovidec! Můžete jet na dalších x dovolených a stále se nic nestane, nebo hned na příští si nedej bože zlomíte ruku. Vyplatí se tedy pojištění, ano nebo ne?

Pojištění není pro to, abyste platili tisíce korun zbytečně!

Nejprve je důležité připomenout, k čemu vlastně pojištění slouží. Pojištění je k tomu, abyste v případě vážného úrazu, nemoci, nehody či neštěstí nemuseli platit pojistné výlohy v plné výši úplně sami. To je základní důvod, proč si lidé pojištění sjednávají. Sami tedy musíte vědět, zda se vám v tu či onu chvíli pojištění vyplatí či nikoliv.

Mám se pojistit či nikoliv?

Existuje dozajista spousta lidí, kteří pojištěni nikdy nebyli a nikdy to pro ně nebyl žádný problém. Jeli na spoustu dovolených, stokrát byli v zahraničí na lyžích nebo se radovali u extrémních sportů. Takoví šťastní lidé existují a určitě jich nebude málo. Jenže jak je pravděpodobné, že zrovna vy patříte mezi ně? Velmi málo. A určitě to nechcete pokoušet jen proto, abyste následně museli platit milióny korun nemocnicím?!

Pojištění se vyplatí, pokud…

Jak se tedy rozhodnout v otázce pojištění? Pojistěte se ve chvíli, pokud přínosy z pojištění převýší případné náklady za výlohy! V takovou chvíli je to jasné – pojištění se určitě vyplatí. Pokud by však výlohy znamenaly pouze pár stovek korun a vy byste za pojištění dali několik tisíc, je to zbytečné. Jak už však bylo řečeno výše, nikdo z nás není jasnovidec, takže ani předpokládané výlohy v řádek stovek korun nemusí být reálné. Na závěr si tedy opět položíme onu základní otázku – Měli byste se pojistit? Ano nebo ne? My říkáme rozhodně ano!

Ohodnoťte tento článek