Chcete si pořídit vlastní bydlení, ušetřit na daních, vybrat nejvýhodnější půjčku a nevíte, jak na to? Dokážeme pomoci každému, kdo má problém s financemi nebo mu zkrátka finanční gramotnost příliš mnoho neříká. Pokud nemáte čas dennodenně sledovat nejaktuálnější trendy ze světa financí nevadí, zde jste na správném místě.

Chápeme, že každý nemůže být odborníkem na finance, a proto jsme tu pro vás my. Dokážeme vám poradit a vždy najít tu správnou cestu z finančních nesnází. V naší poradně najdete odpovědi na otázky týkající se čehokoliv od hypoték, přes finanční trhy až po spotřebitelské úvěry nebo kreditní karty.

Placení výživného na děti

Jaká jsou aktuální pravidla pro placení výživného na děti v roce 2020?

Nežijete-li ve společné domácnosti se svým partnerem a máte-li spolu potomky, které vychovává ten druhý, máte jistě plnou hlavu otázek, kolik mu na děti budete muset každý měsíc posílat. Platba výživného se v drtivé většině případů týká otců a je důsledkem jak rozvedeného manželství, tak prokázaného otcovství.

Pěstounská péče

Dávky pěstounské péče pro rok 2020

Máte vlastní děti a stále vám zbývá dostatek sil i prostředků pro další? Přemýšlíte s partnerem, že se stanete pěstouny a vezmete si do pěstounské péče dítě z dětského domova?  Máte obavy, jak vám tento krok nabourá rodinný rozpočet? Možná jsou zbytečné. Dávky poskytované pěstounům mají sloužit ke kompenzaci nákladů vzniklých v souvislosti s přijetím dítěte a svojí výší […]

Podpora v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti – co se mění v roce 2020?

V současné době rekordně nízké úrovně nezaměstnanosti je další zvyšování podpory v nezaměstnanosti možno chápat spíše jako populistický krok, který státní kasu neobere o příliš velké množství prostředků, ale zároveň přidá vládnoucí garnituře pár významných bodů u potenciálních voličů. Na které skupiny je současné zvyšování podpory zaměřeno?