Foto soukromého investora - Jak si sehnat půjčku od soukromé osoby

Jak sehnat půjčku od soukromé osoby

Rádi byste si sjednali půjčku od soukromé osoby, ale nejste si jisti, jak při takovém sjednání postupovat? My vám rádi poradíme jak na to. Soukromé osoby jsou hned vedle nebankovních finančních společností a bank největšími poskytovateli půjček. Ono už není téměř od koho jiného si půjčit. Řeč bude o osobách, které nejsou vašimi přáteli ani rodinou. Půjčky v rodině totiž běžně fungují bezúročně nebo za extrémně výhodných podmínek, což tady není.Půjčujte si výhodněji než v bance. Půjčka od soukromých osob.

Jak si vybrat půjčku od soukromé osoby

Asi nejběžnější je sjednání půjčky přes internet nebo na osobní schůzce. Právě online naleznete největší nabídku půjček od soukromých osob, které mnohdy působí i po celé České republice. Velkou výhodou zde však je, že se s poskytovatelem své půjčky mnohdy nemusíte ani osobně setkat. Vše, co je potřeba zařídit, lze udělat po internetu. I taková půjčka může výrazně ušetřit čas, který byste jinak do sjednání museli investovat.

Sjednání on-line po internetu

Při žádosti o půjčku online většinou musíte předložit svůj občanský průkaz a dodat podepsanou smlouvu o půjčce nebo rámcovou smlouvu (týká se půjček, které jsou vyšší než 5 000 Kč). Někdy je nutné půjčku od soukromé osoby také zajistit směnkou – pokud se týká vyšší finanční částky.

Osobní schůzka

Druhou možnost, jak si půjčku sjednat, představuje její osobní vyřízení. V tomto případě je nutná schůzka, kterou si domluvíte po e-mailu nebo telefonicky. Věřitel by měl mít na ni vše připravené. Vy tedy podepíšete a dodáte, co bude potřeba a peníze ihned obdržíte. Velkou výhodou půjček od soukromých investorů v porovnání s bankovními půjčkami je jejich flexibilní a rychlé vyřízení. Nemusíte čekat několik dní, než bude vaše žádost o půjčku schválená. Hned víte, na čem jste.

Bez nahlížení do registrů dlužníků

Jen málokterý soukromý investor nahlíží do registrů dlužníků a řeší vaše dluhy v minulosti. Jestliže k vám chová nedůvěru, pomůže zde podpis směnky a zkoumání vašich záznamů již není důležité. U banky, pokud máte záznam v registru, půjčku běžně nedostanete. Zde to však nebývá problém a vy ji tedy můžete čerpat i tehdy, když jste v minulosti provedli pozdě nějakou úhradu.

Bez doložení příjmu

Soukromí investoři většinou nepožadují, abyste jim dokládali výši svých příjmů. Ono je totiž jedno, zda vyděláte měsíčně 8 000 Kč nebo 20 000 Kč. V obou případech můžete půjčku splácet bezproblémově, nebo mít se splácení velké potíže a dostat se ještě do větších dluhů. Vy sami byste měli být schopni posoudit svou finanční situaci a zvolit si půjčku v takové výši, u které si jste jisti, že ji zvládnete i bez zbytečného stresu úspěšně splácet.

Neváhejte tedy a využijte některého z benefitů, které půjčky od soukromníků nabízejí. Sjednání půjčky je dnes mnohem jednodušší než dříve a vy tak máte možnost tuto půjčku získat okamžitě a bez zbytečných komplikací. A co dělat, když ji nezvládáte splácet včas? Bez odkladu kontaktujte svého věřitele a domluvte se s ním na individuálních podmínkách splácení.

Výhody soukromých půjček

 • Soukromé osoby neprověřují registry dlužníků
 • Vyhnete se zdlouhavému papírování
 • Nebudete potřebovat potvrzení od zaměstnavatele
 • Výše půjčky není omezená
 • Získáte flexibilní podmínky

Náš TIP na závěr:

Vyzkoušejte unikátní projekt Zonky a sjednejte si tak půjčku od soukromých investorů.

4.8/5 - (17 hlasů)
2 replies
 1. lucie
  lucie says:

  dobrý den, poptávám půjčku ideálně od sooukrom osoby, prostě něke bez registrů, je prosím možnost? děkuji L.

 2. Darina Lukašova
  Darina Lukašova says:

  dobry den chtěli bychom se optat na pujcku potřebujem 1100000 kc na koupe domu mohli bychom splácet 150000kc za měsíc počitame s přeplatkem 300000kc nebankovní ja OSVČ dekuji

Komentáře jsou uzavřeny.