Nové logo Moneta Bank

Změna názvu GE Money Bank na MONETA Money Bank

V souvislosti se vstupem na burzu se GE Money Bank stává ryze českou bankou a mění svůj název. Ostatně rozhodnutí o změně jména padlo již na podzim loňského roku. Až dosud nebylo však jisté, jak přesně se GE Money Bank přejmenuje. Od 1. května 2016 ponese banka nový název, a to MONETA Money Bank, a. s., a zároveň začne používat i nové logo.

1. května se z GE Money Bank měníme na Moneta Money Bank.

Proč změna jména u GE Money Bank?

GE Money Bank se stává českou společností. Změna názvu je strategickým krokem ze strany mateřské společnosti General Electric (GE), která plánuje postupně odprodat všechny společnosti, patřící do celosvětové finanční divize GE Capital. Toto rozhodnutí se týká GE Money, do jejíž skupiny kromě samotné GE Money Bank patří také GE Money Leasing nebo GE Money Auto. Jelikož se mateřská společnost dále hodlá zaměřit na aktivity z oblasti průmyslu, tyto společnosti již nepotřebuje, jelikož se na tomto segmentu ničím nepodílejí. Všechny ponesou místo GE jméno MONETA.

Vedení ujišťuje, že změna názvu nesouvisí s pozicí společnosti na českém trhu, kde je považována za silnou a stabilní finanční instituci. Dokládají to i zkušenosti klientů, jelikož právě díky nim se GE Money Bank řadí k největším českým bankám.

Jaký má změna jména dopad na klienty

Změna jména GE Money Bank na MONETA Money Bank a s ním související vstup na burzu cenných papírů má opravdu minimální dopady na klienty banky. Již v loňském roce byl postupně zahájen proces přípravy ve společnosti na odprodej a vy sami si tedy můžete nakoupit akcie, které se na pražské burze budou prodávat s cenou od 68 do 85 korun za kus. Hodnota celé banky je nyní oceněna od 34,7 do 43,5 miliard korun.

Změna názvu předchází vstupu společnosti na burzu, který je plánovaný přibližně na 5. května 2016. K oficiální změně názvu dochází k 1. květnu. Veškeré smlouvy, čísla účtů, bankovní spojení, kontakty a adresy zůstávají však beze změn. V případě jakýchkoliv dotazů z této oblasti se můžete obrátit na zákaznický servis banky, kde vám všechny otázky jistě rádi zodpoví.

Ohodnoťte tento článek