Výhody a nevýhody...

Hlavní výhody a nevýhody nebankovní půjčky


Hledáte půjčku a přemýšlíte, zda zvolit „jistotu” ve formě sjednání půjčky od banky, anebo je pro vás výhodnější uzavřít půjčku u „nebanky”? U bankovní instituce je zpravidla těžší získat schválení žádosti o půjčku. Na druhou stranu i lidé, kterým by banka žádost schválila, volí v některých případech raději druhou alternativu. Proč? Dozvíte se to v tomto článku.

Nejrychlejší půjčku získáte u nebankovní společnosti

Přestože jste klientem dané banky několik let a váš pravidelný měsíční příjem je vysoký, vyřízení půjčky pravděpodobně bude trvat nepřiměřeně dlouho. Přestože je v internet banking možnost zadání žádosti o půjčku, bývá nutná osobní schůzka na pobočce. Nebankovní společnosti, a to nejen registrovaným členům, žádost o půjčku většinou schválí či zamítnou ihned, zcela automaticky. Přičemž peníze na svém účtu můžete mít ihned. Tento proces se týká půjček do deseti tisíc, vždy záleží na konkrétní společnosti. Rychlost sjednání půjčky navyšuje i fakt, že nebývá nahlíženo do záznamu registru dlužníků.

Rychlejší jednání a snadná komunikace

Díky tomu, že nebankovní společnosti nedisponují kamennými pobočkami, v porovnání s bankami více dbají na online a telefonní komunikaci. Naprostá většina „nebank” navíc komunikuje nonstop včetně svátků a víkendů. Konkurence je obrovská, proto se vám daná firma zprostředkovávající půjčky snaží vždy vyjít vstříc a zodpovědět na všechny vaše otázky ihned.

Lidský přístup a snazší forma domluvy

Vyskytly se nepředvídatelné výdaje a další splátku nebudete moci splatit? V bance mají vše přesně dané, možnost dohody, respektive možnost domluvit se s bankou na řešení, které není obvyklé, bývá nemožné. Naproti tomu nebankovní společnosti v naprosté většině případů nemají problém pozměnit splátkový kalendář a pozměnit podmínky půjčky. Pokud jste si sjednali půjčku u banky a chcete podmínky pozměnit, výhodnější formou řešení je obvykle konsolidace půjček či pokrýt danou půjčku další novou půjčkou (což nedoporučujeme). A pokud chcete u banky řešit jakékoliv problémy, po telefonní či mailové komunikaci vás odkážou na kamennou pobočku, naproti tomu u nebankovní společnosti vše vyřešíte z pohodlí domova.

Vyšší úroky i RPSN

Po výčtu hlavních výhod následují hlavní nevýhody nebankovních zprostředkovatelů půjček. Méně výhodné podmínky půjčky jsou u „nebank” zřejmým a nezměnitelným faktem. Kvůli tomu, že tyto firmy nabízejí klientům půjčky i v případech, kdy není zcela jisté, že klient půjčku splatí, výsledná míra koeficientu navýšení společně s RPSN bude vyšší.

Vyšší možnost podvodu a nekalých obchodních praktik

Banky staví svou pověst na důvěryhodnosti a spolehlivosti. O naprosto shodnou věc se snaží i většina nebankovních společností. Bohužel někteří lidé, již mají zpravidla nízkou bonitu, jsou velmi zoufalí a nechají se napálit podvodníky, kteří využívají jejich situace. Důležité je nikdy neposílat vratnou zálohu v tisících či vyšších částkách. Klient je osoba, která si chce půjčit, veškeré vysoké kauce jsou zcela paradoxní a značí podvodné jednání. My vám přinášíme ověřené a solidní společnosti, u kterých nikdy nebyly evidovány žádné nekalé obchodní praktiky či jiné podvodné jednání. Níže naleznete aktuální tipy na rychlé a ověřené půjčky online, které novým klientům nabízejí první půjčku zcela zdarma! Tato nabídka je časově omezena.

5/5 - (1 hlas)