Foto moderního bytu

Je dofinancování hypotéky úvěrem správné?

Získat hypotéku je stále obtížnější. To, co ještě loni bylo jednoduché jako facka, je dnes prakticky nadlidský úkon. Například už jen to, že musíte mít alespoň 20 % z výše nemovitosti našetřeno ze svého. Pokud si kupujete malý, jednopokojový byt, není to žádná hrůza. Ovšem u velkého rodinného domu je to poměrně problém. Jednou z možností, která vám tuto situaci může vyřešit, je dofinancování hypotéky úvěrem. O co se jedná? A je to vůbec správné řešení?

Co je dofinancování hypotéky úvěrem?

V jednoduchosti se jedná o to, že si zbylých 20 %, které nezískáte v podobě hypotéky, půjčíte jako klasický spotřebitelský úvěr. Řekněme tedy, že si chcete pořídit dům v hodnotě 5 000 000 Kč. Nemáte ale vůbec nic našetřeno. Podle nových podmínek tedy získáte z banky hypotéku ve výši maximálně 4 000 000 Kč a zbylý milión byste si půjčili v podobě klasického spotřebitelského úvěru. Ovšem je takový postup vůbec správný?

Je dofinancování hypotéky úvěrem správné?

To je otázka k zamyšlení. Pro někoho to bude naprosto nemyslitelná varianta, pro jiného jediná možnost. Záleží na tom, kolik budete za samotnou hypotéku měsíčně splácet, jaký máte čistý příjem a zda už v tuto chvíli nemáte nějaké další půjčky.

Může se totiž velice snadno stát, že se kvůli tomuto rozhodnutí dostanete do finanční pasti. Navíc je nutné počítat s tím, že obě tyto půjčky budete splácet hodně dlouhou dobu, klidně i několik desítek let, což s sebou nese obrovská rizika. Stojí vám to za to? Budete mít po tu dobu nějakou finanční rezervu? To jsou otázky, na které si musíte sami odpovědět.

Kde je možné dofinancovat hypotéku úvěru?

Pokud si ovšem poctivě spočítáte, že to pro vás nebude žádný problém a že takovou situaci v klidu zvládnete, určitě to takto můžete vyřešit. Hypotéku získáte prakticky u všech českých bank. Půjčku ve výši až 1 000 000 Kč si pak můžete sjednat jak v bance, tak i u soukromých poskytovatelů. Takto vysoké úvěry poskytuje například Zonky.cz, Cofidis, Home Credit či Hello Bank!.

Ohodnoťte tento článek